Siyahın Bilinmeyen Yetenekleri

Kadınca 12 Ara 2019 297 views Okunma

Her sıkışılan durumun kurtarıcısı siyah parçalar günümüzün memnun geçmesine olanak tanımaktadır. Diğer yandan kusurları da kapatması nedeniyle siyahtan vazgeçmek imkansız olmaktadır. Hatta aksesuarlarda bile siyah renk görünümü eksiksiz tamamlaması nedeniyle kombin için her daim tercih siyah renkten yana olmaktadır. Her yaşta kadının ve erkeğin siyah kıyafetlere ve aksesuarlara bağımlılığı vardır.

Siyahın asil duruşu ve apayrı etkisi başka hiçbir renkle karşılaştırılamaz.
Siyah stil rengidir. Punk, rock&roll, klasik, bohem, romantik her tarzın içinde siyah ve tonları mevcuttur.
Her zamanın rengi olan siyah, moda dünyası için tarzlı anlamlı vazgeçilmez tonlardandır. Zarif ve zayıf göstermede siyahın etkisi yadırganamaz, bu yüzden kadınların ilk tercihidir.
Modanın kalbinde yer alan siyah tonu kadınların en çok ilgi gösterdiği renktir. Moda tarihten bu yana renk yelpazesini siyahın üzerine oluşturmuştur.
Siyahın modası asla geçmez, sezonluk bir renk değildir. Siyahın trend ya da in olup olmadığı sorulmaz, çünkü siyah her zaman her yerde vardır.
Formal kıyafetlerde siyah renk vazgeçilmezdir. Elegan ve asil bir renk olduğundan belli bir ağırlığı ve sorumluluğu olan bir renktir.
Siyahla yakın tonlarda olan koyu gri, koyu kahverengi gibi renkler, aynı etkiyi vermese de siyahın yanında natif olabilir. Zaten siyahın diğer renklerle arası çok iyidir. Siyahı ana renk olarak sayarsak diğer bütün açık renklerle uyum sağlayabilir. Açık renkler siyah sayesinde daha parlak gözükür, en iyi siyah tonları diğer renkleri ön plana çıkarır.

Bu sebepler dolayısıyla siyah her daim bulunması gereken bir renk olarak görülür. Her zaman sadece şıklık yansıtan bir renk olan siyah, kadınlar kadar erkeklerin de sıkça tercih ettiği bir renktir. Bu da siyahın eksik kalmasına engel olmaktadır.

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!