Son yıllarda çok büyük bir çıkış yakalayan isimlerden birisi olan Koray Avcı, 1 Ocak 1984 senesinde Ankara’da doğdu. Oğlak burcu olan başarılı şarkıcının kökeni ise Erzincan ilinin Tercan ilçesine kadar uzanmaktadır. Muğla Üniversitesi’nde eğitim alan Koray Avcı, Fizik Mühendisliği bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Müzisyen Koray Avcı, eğitimine halen Ankara Çankaya Üniversitesi’nde devam etmektedir.

Sokakta Keşfedildi

Koray Avcı, üniversite yıllarından beri müziğe olan ilgisini hiç kaybetmedi. Muğla’da okuduğu dönemde ev arkadaşının çaldığı gitara sesi ile eşlik etmeye başlayan Koray Avcı, sokaklarda arkadaşı ile beraber şarkı söylemeye başladı. Bu sırada sesi ile birçok kişiyi etkilemeyi başardı. Okuldan mezun olduktan sonra Ankara’ya dönem Koray Avcı, uzun bir süre boyunca sahneye çıkmak için birçok mekan ile görüşmeler yaptı. Daha önce şarkı söylediği yerlerde iş bulamayan Koray Avcı, tıpkı Muğla’da yaptığı gibi gitar çalan bir arkadaşı ile başkentin farklı yerlerinde şarkı söylemeye başladı. Ankara Metrosunda söylediği olan bir şarkı sonrasında ise tanınmaya başladı.

Ankara Metrosunda Çekilen Video Hayatını Değiştirdi

Koray Avcı kimdir konusunun cevabı ise Ankara Metrosunda yapılan bir çekime kadara uzanıyor. Gitar çalan arkadaşı ile yine her zamanki gibi şarkı söyleyen Koray Avcı, bir kişi tarafından videoya alındı. Bu video daha sonra internete yüklendi. Çok kısa süre içerisinde video inanılmaz izlenme rakamların ulaştı. Bundan sonra kurulan bir kanal ile Koray Avcı’nın birçok videosu buradan yayınlanmaya başlandı. Her video ise çok fazla kişi tarafından izlenmeye devam edildi.

Yetenek Sizsiniz Programında Başarı Elde Etti

Başarılı şarkıcı, 2010 senesinde Türkiye’nin en çok izlenen yarışma programlarından birisi olan Yetenek Sizsiniz’e katıldı. Burada sergilemiş olduğu performans ile yarışmada ikinci oldu. Onu ikinci yapan performans ise Volkan Konak taklidi oldu. Bu taklit ile beraber Koray Avcı’ya birçok kapı da açılmaya başladı. Bundan sonra ise genç şarkıcıya birçok teklik gelmeye başladı. İlk etapta konserler ile sahne alan Koray Avcı, farklı ses tonu ve değişik tarzı ile dikkatleri üzerinden topladı. Şarkı söylerken sürekli gülümsemesi ise ona sesi gülen lakabının verilmesini sağladı.

34 yaşında olan Koray Avcı, birçok önemli sanatçının taklidi yaparak daha geniş kitlelere ulaştı. Bunun yanı sıra şarkıcı, ilk albümünü ise 2015 yılında çıkardı. Aşk ile albümünden bir sene sonra ise Sonra Dersin ki albümü sanatçının hayranları ile buluştu.

Yorumlar


Sen de Yorumla!