Gençlerin Yeni Gözdesi Aleyna Tilki

BİYOGRAFİ 16 Kas 2019 470 views Okunma

25 yaş altındaki gençlerin birçoğunun sevdiği ve idol olarak gördüğü Aleyna Tilki kimdir? Aleyna Tilki hayatımıza bir yarışma programına katılması ile girmeyi başardı. Daha önce çokça örnekleri görüldüğü gibi yarışmadan çıkan ünlüler kısa sürede unutulmaya mahkûm oluyorlar ama buna rağmen Aleyna Tilki popülerliğini sürdürmeyi başarmış görünüyor! Yazımızda genç şarkıcı Aleyna Tilki hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Aleyna Tilki Çıtayı Yüksek Tutuyor!

Aleyna Tilki katıldığı yarışma programındaki özgüvenli halleri, zaman zaman sivri çıkışları ve şarkıları ile tanınmaya başladı. Kısa sürede medyanın ve insanların dikkatini çeken şarkıcı gittikçe daha sık bir şekilde magazin gündeminde yer bulmaktadır.

Aleyna Tilki doğum tarihi 28 Mart 2000’dir; henüz 17 yaşında olan şarkıcı Konya’da dünyaya geldi. Bir yandan çalışıyor olmasına rağmen halen okul hayatı da devam eden ve liseye giden Aleyna Tilki sık sık yarattığı tartışmalarla da konuşulmaktadır. Aleyna Tilki yaptığı açıklamalarda sesinin güzelliğinin annesine benzediğini ve daha küçükken annesinin onu bu konuda desteklediğini söylemektedir. Hem katıldığı programda hem de genel olarak müzik camiasındaki insanlar tarafından yetenekli bulunan Aleyna Tilki, hedeflerini hiç de küçük tutmamaktadır; genç şarkıcı dünyada tanınan ve çok sevilen bir şarkıcı olmayı istiyor ve buna sonuna kadar inanıyor.

Yaşından Ötürü Yapılan Tartışmalar Gündemde!

Aleyna Tilki tabiri caizse sansasyonel bir isim hem kendi davranış ve sözleri hem de başkalarının onun hakkında yaptığı yorumlar sık sık tartışmalara yol açıyor. Şarkıcının hakkında en çok konuşulan konulardan bir tanesi de henüz lise öğrencisi olması ve 18 yaşını doldurmaması nedeniyle sahneye çıkmasının doğru olup olmadığı ile ilgili! Çoğu insan Aleyna Tilki’nin henüz küçük yaşta olması sebebiyle en azından bar gibi ortamlarda sahneye çıkmasının yanlış olduğunu düşünüyor.

Sahneye çıkmasının dışında Aleyna Tilki, giydiği kıyafetler ile de konuşulmaktadır. Bazı sahnelerinde seksiliği çok ön plana çıkarması yine yaşı nedeniyle eleştirilere uğramaktadır. Fazla makyaj yapmayı sevmeyen hatta çoğu kez doğal halleriyle kamera karşısına geçen Aleyna Tilki ise şarkıcılık hayatında sağlam adımlar attığı görüşünü koruyor. Kazandığı para ile özellikle müzik eğitimi almayı planlayan genç şarkıcı hedefleri için çabalamaya devam ederken; bu tartışmalardan da uzak kalacağa benzemiyor.

Albümü Kısa Sürede Başarıyı Yakaladı!

Aleyna Tilki yarışma programında ilk olarak Gesi Bağları şarkısı ile dikkat çekmişti. Bu parçayı oldukça başarılı biçimde seslendiren şarkıcı sonraki zamanlarda bu yeteneğini iyi kullanmayı başardı ve bir albüm çıkardı. Aleyna Tilki şarkıları şu anda en çok dinlenen ve bilinen şarkılar arasındaki yerini almıştır. Özellikle de “O sen olsan bari” şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Aleyna Tilki, “Cevapsız Çınlama” şarkısı ile de ses getirmiştir. Sosyal medyayı da etkin ve aktif biçimde kullanan Aleyna Tilki, müzik piyasasında ve magazin gündeminde kalıcı bir isim olacak gibi görünmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!